Rozhodování o koupi produktu ovlivňuje celá řada faktorů. Nicméně v online obchodu vystupují 3 nejvýznamnější faktory, které způsobují nejistotu v rozhodnutí.  Během online nakupování si musí zákazník představit a vybavit jak na něj produkt ve skutečností fyzicky působí, jak vypadá a jak by vypadal v jejich vlastnictví. AR technologie pomáhá překonat obavy online zákazníka, tím, že představivost přemění ve skutečnost.

Po vstupu do obchodu si bude moci každý aplikaci stáhnout na svůj chytrý telefon či tablet (podporované platformy zatím nebyly zveřejněny), zaregistrovat se a vytvořit si profil, v němž zadá informace, které chce zohlednit – od obsahu alergenních látek až po to, zda je obal výrobku biologicky rozložitelný. Když namíří kameru na svém mobilním zařízení na dané zboží, aplikace produkt okamžitě rozpozná a pomocí technologie rozšířené reality doplní snímek o digitální informace, jako například složení, cenu, hodnocení nebo aktuální slevy.

Zákazníci budou mít navíc možnost propojit aplikaci se sociálními sítěmi. Dozví se tak například, zda někdo z jejich přátel snímaný výrobek ohodnotil či okomentoval.